bezplatná NONSTOP linka
800 240 340
tranquillitas@tranquillitas.cz

Komplexní pohřební služby
TRANQUILLITAS Praha - Váš partner pro nejtěžší chvíle

Les vzpomínek

Les vzpomínek je jedinečným místem, kde se snoubí úcta k zemřelým s úctou k přírodě. Je utvářen jako místo přívětivé k přírodě i k proměňujícím se potřebám pozůstalých. Toto místo vzniká jako součást tradičního hřbitova v pražských Ďáblicích a je společným projektem Správy pražských hřbitovů a organizace Ke kořenům. V Lese vzpomínek může proběhnout nejen obřadní uložení popela, ale také obřad posledního rozloučení pod korunami stromů. Obřady mohou být jak tradiční, tak i netradiční vzpomínkové slavnosti vytvořené samotnými pozůstalými přesně podle jejich představ a přání.

Prostor pro vzpomínky, současné umění i přírodu

Ústředním dílem a hlavním architektonickým prvkem tohoto prostoru je Skořápka, objekt z pískovce s mělkou prohlubní pro vodu, u které se pozůstalí mohou setkávat při obřadech posledního rozloučení či v čase Dušiček a pokládat na vodní hladinu svíčky. Vodní hladina v sobě také zrcadlí nebe a koruny stromů, čímž pozvedá pohled pozůstalých vzhůru.

Les vzpomínek je tak zároveň i lesní galerií, kde mohou vznikat umělecká díla z přírodních materiálů, která se v průběhu roku proměňují a zanikají. K tvorbě uměleckých děl jsou zváni umělci, pozůstalí i běžní návštěvnici tohoto místa. Abychom společně utvářeli prostor, jenž nám všem pomáhá vyrovnávat se se ztrátami, které nás potkávají a proměňují.

Místo posledního odpočinku, které se snoubí s přírodou

Je mnoho způsobů jak uchováváme osobnost zemřelého živou v našich vzpomínkách a památeční stromy nám v tom mohou významně pomoci. V Lese vzpomínek nenajdete žádné náhrobky, místo nich jsou zde vzrostlé památeční stromy – javory, lípy nebo ptačí třešně. Klidné místo pro vzpomínání můžete najít pod jejich korunami či při zapalování svíčky u pískovcové skořápky.

V lese vzpomínek je možné si vybrat své místo pod památečním stromem již během svého života. Na naše pravidelné prohlídky můžete přijít i se svými rodinami či přáteli a otevřít tak prostor pro rozhovor o svých posledních přáních. Lesem Vás provedou jeho zakladatelky a správkyně z občanského zdržení Ke kořenům, které Vám přiblíží filozofii a fungování Lesa a rády zodpoví veškeré Vaše otázky.  Na prohlídku Lesa vzpomínek se můžete přihlásit prostřednictvím kontaktního formuláře na webové stránce www.lesvzpominek.cz.

Otevírací doba během svátků

Po / 23.12.: 8:00 - 14:00h
Út,St,Čt / 24. - 26.12.: ZAVŘENO
Pá / 27.12.: 8:00 - 14:00h
So / 28.12.: 10:00 - 15:00h
Ne / 29.12.: ZAVŘENO
Po / 30.12.: 8:00 - 16:00h
Út / 31.12.: 8:00 - 13:00h
St / 1.1.: ZAVŘENO
Čt, Pá / 2. - 3.1.: 8:00 - 16:00h

Děkujeme za pochopení.

Rádi Vám pomůžeme, poradíme

na bezplatné non-stop lince
800 240 340
nebo nám napište
tranquillitas@tanquillitas.cz

Kontaktní formulář

Kód